Jak przygotować się do matury rozszerzonej z chemii?

Rozszerzona matura chemia jest wymagająca i nie można tego ukrywaćWyzwanie dla młodego chemika

Rozszerzona matura chemia jest wymagająca i nie można tego ukrywać (https://www.taniaksiazka.pl/t/matura-chemia-2020).Średni wynik z tego egzaminu od lat utrzymuje się na około 40%, co dla większości maturzystów nie jest zadowalające. Z tego też powodu matura chemiczna wymaga od ucznia dodatkowego przygotowania w jego wolnym czasie. Ogrom materiału, ciężka część obliczeniowa, mnóstwo reakcji do zapamiętania – wszystkie te czynniki powodują, że maturzyści spędzają wiele czasu na samodzielnej nauce w domu.  Jednak, czy samo przyswojenie teorii wystarczy, by zdać maturę z chemii na zadowalający wynik?

Matura z chemii = szereg możliwości

Wysoko zdana matura z chemii zapewnia dostęp do wielu prestiżowych kierunków, takich jak choćby medycyna, farmacja czy też bioinżynieria. Zarobki w każdej z tych branż są naprawdę wysokie, a na brak pracy narzekać nie można. Jednak z takimi korzyściami wiążę się wiele ciężkiej pracy oraz poświęcenia. Na szczęście, w dzisiejszych czasach, mamy niemal nieskończony dostęp do dodatkowych materiałów oraz pomocy maturalnych. Niskim kosztem możemy zagwarantować sobie o wiele lepsze przygotowanie do matur, nie tylko z chemii, a tym samym zwiększyć swoje szansę na uzyskanie wyższego wyniku. Poniżej znajduję się lista kilku repetytoriów, które z pewnością swoją zawartością wzbogacą chemiczną wiedzę maturzysty.

Przykładowe pomoce maturalne

– Jacewicz Dagmara, Zdrowowicz Magdalena, Żamojć Krzysztof “Matura 2020. Vademecum. Chemia. Zakres rozszerzony” – jeden z wielu zbiorów sławnego wśród maturzystów wydawnictwa Operon. Zawarte w nim treści pozwolą uporządkować i powtórzyć wiadomości określone w podstawie programowej oraz skutecznie przygotować się do matury chemicznej. Dodatkowo też uzyskujemy dostęp do interaktywnej platformy edukacyjnej, gdzie znajdziemy jeszcze więcej materiałów.

– Rola-Noworyta Anna, Pazdro Krzysztof M. “Chemia. Repetytorium dla przyszłych maturzystów i studentów” – repetytorium przede wszystkim dla uczniów, którzy pragną zdobyć wiedzę w postaci trwałej i rzetelnej, a nie dla entuzjastów metody Zakuć. Zdać. Zapomnieć. Do książki dołączona jest płyta DVD z filmową wersją przykładowych doświadczeń chemicznych.

– Opracowanie zbiorowe “Teraz Matura. Chemia. Vademecum” – kompendium wiedzy z chemii zawierające przykłady rozwiązań wielu typów zadań maturalnych. Pozwala ono powtórzyć cały materiał, jak i przećwiczyć rozwiązywanie typowych zadań maturalnych. Kompendium zostało opracowane przez ekspertów zgodnie z wytycznymi CKE.

Wszystko w twoich rękach maturzysto


Matura z chemii to jedynie kolejne wyzwanie na Twojej drodze życiowej, któremu na pewno dasz radę stawić czoła. Odpowiednie przygotowanie z pomocą repetytoriów oraz systematyczna praca zaowocują wysokim wynikiem, który umożliwi Ci dostanie się na wymarzone studia. Nie czekaj, zainwestuj w swoją przyszłość już teraz!

School obraz autorstwa freepik - www.freepik.com